1st Prize
Celia Tunnicliffe
Lutterworth Bridge Club
£400
2nd Prize
Roy Hughes
Heighington Bridge Club
£200
3rd Prize
Amalia Richardson
Shaftesbury Bridge Club
£100
Cty
Club
Champion(s)
MPs
LON
Richard Bowley
290
SUR
Trevor Hobson and Barbara Hobson
603
KEN
Bill Gardner
1042
OXF
Alan Leach
1430
SUF
John Bloomfield
1689
OXF
Keith Sadler
1215
SUR
Marion Hart
755
KEN
Barbara Bramidge
1893
SUS
Barrie Salmon
1557
NFK
Chris Mallon
1446
YOR
Michael P Bowden and Amanda J Bowden
540
SUF
John Pearson
725
LIN
Mark Wardell
477
DOR
Janet Smith
1895
DER
Elaine Coldicott
2286
NOE
Linda Dixon
426
ESX
Martin Smith
620
NFK
Michael Savage
645
HIW
John Wright
1194
MAN
Joan Lewis
2410
HIW
Friedrich Dieter Esch
409
ESX
Linda Seymour
230
ESX
Ann Riddleston
855
WAR
Graham Essex
1855
DEV
Mike Hamon
318
BRB
David Owen
1711
LEI
Laurence Hudson
2458
SUR
Lawrence Harvey
1227
KEN
Bob Jones
965
BRB
Richard Holt
616
SUS
Julian Mitchell
792
AVN
Malcolm Clarke
1073
OXF
Paul Morris
1417
OXF
Hugh Thomson
358
OXF
Leszek Lubaszewski
622
NFK
Stephen Cockbill
1278
HIW
Sally Winterbourne
321
HIW
Fred Hotchen
1245
SUS
Jean Hole
1011
DER
Hisako Robinson
699
CAH
Colin Campbell
585
OXF
Mike Dancer and Judy Brown
213
YOR
Alan Foss
826
DEV
Stephen Rafferty
979
CUM
Colin Woods
1310
HIW
John Glasscock
1378
WIL
Richard Samter
1727
NFK
Philip Sutton
3072
YOR
Terry Marah
1652
NFK
Paul Whittley
485
KEN
Ali Imam
1292
BED
Peter Flippant
1906
KEN
Dean Mortlock
810
DER
Natasha Romaine
970
HRT
Andrew Barker and Phil Mattacks
619
MAN
Gerry Cohen
1241
YOR
Cedric Graburn and Mavis Graburn
716
WOR
Stuart Norgrove
844
SUS
Paul Williams
1701
OXF
David Watkins
576
ESX
Chris Megahey
939
NOE
Audrey Bainbridge
657
LEI
Peter Nuttall
716
KEN
Anita Freeman
1089
SUR
Kostadin Vasilev
700
OXF
Malcolm Cochrane
827
CAH
Name Withheld
486
MER
Tony Pearson
1326
CRN
Roger Bunt
345
LAN
Terry Potter
2655
SUR
Renate Lane
3026
STA
Jeffrey Jones and Dominic Wilson
704
HIW
John Wright
711
LIN
Pete Sharman
900
NHM
Christine Grant and Michael Grant
700
SUR
Derek Payne
1679
BRB
Steve Lynch
633
BRB
Andrzej Kwiatkowski
492
YOR
Stuart Davies
2037
LEI
Nick Daniels
1434
BRB
Rouenna Winstanley
2263
MAN
Pamela Stone
720
MAN
Ann Thornton
611
DEV
Roger Gowland
1212
WOR
Mark Poxon
377
MID
Mike Kaufmann
1403
ESX
Jennifer Wells , Doreen Buttleman and Patricia Ould
231
ESX
Chris Paget
771
KEN
David Keith
668
DIU
Gilly Cardiff
8933
AVN
Janet Anderson
764
WIL
Maureen Awbery
483
SOM
Grant Weston
510
YOR
Duncan Mackenzie
479
LAN
Pamela Cox
3707
YOR
Harry Swarbrick
872
AVN
Tony Zaffiro
2963
MID
Suzanne Avoth
388
DER
Don Smedley
201
KEN
Jacky Hollands
1051
KEN
Craig Cooper
882
WOR
Keith Collins
624
HRT
Andy Holland
1036
NOE
Frank Springett
1551
OXF
Virginia Crouch
422
SUR
Richard Pocock
1143
CRN
Chris Nichols
650
BRB
Nigel Marlow
584
DER
Ken Gale
84
LAN
Paul Morrell
2549
SUF
Kevin Fletcher
585
SUR
Elizabeth Copeman
859
SUR
Alan Bailey
1245
CHI
Daniel McIntosh
696
CHI
Howard T Basden-Smith
630
DEV
Roger Gowland
1181
SUR
Ian Lewis
2318
CRN
Sue John
349
CAH
Graham Dolan
947
CAH
John Pearce
261
CAH
William Clennell
124
SOM
Tony French and David Auld
408
KEN
Malcolm Lewis
715
YOR
John Dobinson
538
SOM
John Staite
441
NOE
Frank Springett
2089
SUR
Mick Edwards
1722
BRB
Lee Duff and Peter Lee
480
BRB
Richard Holt
1175
HIW
David Heywood
484
STA
Anthony Brian and Craig Woodbridge
545
MAN
Dhun Daji
1138
SOM
Barbara Biggin
807
ESX
Paul Spencer
445
GLO
Carole Foulkes
2588
GLO
Roger Eaton
708
NOE
Margaret Gilbert
438
DER
Wendy Watson
1039
SUS
David Telfer
1402
WIL
George Whyte
835
GLO
Diana Lucas
808
OXF
Stephen Matthews
657
SUR
Mark Rackham
414
KEN
Marian Hunt
1279
SUR
Marilyn Frame
869
LAN
Michael Carr
1546
DOR
Tim Dunsby
1835
SUF
Janet Gardiner
448
SUF
David Price
969
SUR
Nigel Barnes
746
SOM
Michael Wigmore
904
SUR
Daniel Tregear
764
SUF
Eric Newman
428
ESX
Robert Elliott
513
WIL
Sonia Nesbitt
566
LEI
Alastair Lennox
1790
NOE
Frank Springett
963
BED
ChiHing Luk
366
SUS
Betty Lecky-Thompson
1347
SUS
Colin Manley
700
SUS
Chris Sandford
1068
NOE
Andrew Simmons
1261
SUF
Sally Ledger
510
SUR
Roger Sugden
549
DER
Miranda Vinecombe
966
MER
Roy Clifford
1890
WIL
Chaz Cross
881
BRB
Jean Thompson
388
NFK
Peter Bullard
651
SUR
John Dagnall
816
YOR
Frank White
1483
DOR
Bruce Curry
829
SUR
Graham E. Osborne
1266
IOM
Stephen Baggs
596
KEN
Frank Wright
496
WOR
Terry Collins
1047
CAH
David Samuel
438
NOE
John Dobson
1769
DIU
Matthew Covill
7341
MID
Vic Martin
1528
YOR
Gill Oxendale
303
NOT
John Ashworth
565
DER
Michael Douglas
730
SUS
Christine Williams
1890
SUS
Tom Brogan
2311
STA
Nicholas Cheadle
977
WOR
Wilf Atkinson
409
CUM
Ian Reeves
1575
WAR
Julian Shingler
730
SUR
Elisa Money
590
CAH
David Newman
933
MID
Suren Velayutham
980
WOR
Ronnie Moore
511
SUR
Carole Warde
402
DEV
Richard Lingham
1753
DEV
Chris Thomas
2679
LIN
Nigel Haslam and Pat Haslam
515
CRN
Richard Hubback
1255
OXF
Irene Holland
906
KEN
Michael Hampton
1310
SUR
Graham Davison
972
SUF
Glynne Whitehead
484
ESX
Tim Potter
768
BRB
Steve Barrow
1265
BRB
Terry Smith
710
KEN
David Ellerby
798
SUS
David Burman
902
LAN
Name Withheld
1886
DEV
Sandra Bennett
379
HRF
June Homes
423
SUF
Richard Waters
312
HRT
Liz Jordan
195
SUF
Christine Cooke
429
MER
Keith Perry
408
SOM
Marianne Lewin
716
LAN
Glen Oliver
1724
YOR
David Donaldson
573
LEI
Tim Glover
643
GLO
Jon Nicholls and Simon Halliday
314
SUR
Elizabeth Copeman
1152
SUR
Martin Davies
418
BRB
Alun Hughes
876
CUM
Alan Anderson and Sam Norman
727
LEI
Sobhag Shah
1302
KEN
Peter Stacey
529
NFK
John Barker
396
SUR
Julia Brough
1105
SUF
Vivien Boyter
381
HRT
Suren Velayutham
445
SUS
Norman Stutters
1001
YOR
Stuart Swaine
1898
BRB
David Young
830
ESX
Alan Bryant
680
KEN
Malcolm Schofield
1413
HRT
Alan Deeley
656
HRT
Richard Last
644
HRT
John Stobo and Rod Adams
126
YOR
Roger Litton
1981
MER
Colin Coles
986
NOE
Diane Rutherford
969
HRT
Michael Shine
940
KEN
Jill Skinner and Jeremy Willans
600
HIW
Jim Norman
762
BRB
Steve Lee
686
WAR
Philip Colman
1295
HIW
Heather Ball , Stephen Cross , Ian Fearon , Tony Page and Clare Fearon
36
LIN
Roy Hughes
753
2nd prize, £200
CRN
Phil Dickson
767
HRT
Roger Edmonds
983
SUS
Bryan Davies
353
HRF
Chris Chowney
416
SUF
Dilys Hall
418
HRT
Edward Cirket
1122
NOE
Jocelyn Gordon
878
CHI
Howard T Basden-Smith
836
HRT
Simon Bloomfield
2432
NFK
Maureen Kimbley and Bogdan Drobny
695
DEV
Ann Lake
538
SUR
Prasannajit De Silva
678
LIN
Maureen Parsons
120
NFK
Pat Whittle
1008
SUS
Graham Hedley and Berry Hedley
2157
NFK
Ronnie Hill and Christine Rockett
603
YOR
Peter Skuse
1883
YOR
Alan Stone
899
YOR
Eva Malczewska and Mike Lang
18
BRB
Martin Buck
640
NFK
David Price
276
CAH
Stephen Goodwin
690
NOE
Mike Brennan
1004
ESX
Graham Beeton
688
ESX
David Sherman
546
SUF
Christopher Chambers
1442
SUF
Peter Brown
262
HIW
Peter Marchant
1756
CHI
Susan Jones
485
SOM
Barbara Biggin
911
YOR
Roger Smith
1405
WES
Pat Downes
1161
WAR
Rosie Clive-Smith
2175
SUR
Paul Skinner
278
NHM
Colin Tuton
1884
NOT
Mervyn Jones
1471
DEV
Bill Luscombe
925
NHM
Maggie Jones
150
SOM
Joseph Patrick
624
BRB
David Jukes
2042
SOM
Graham Heal
893
SUR
Bill Harvey
4036
SUR
Graham Cunningham
1099
HRF
Peter Flagg
453
YOR
Stephen Berson
1957
BED
Bob Brown
565
HRT
Tony Watkins
720
HRT
Jackie Davies
2211
SUS
Nigel Osmer
1109
SUR
Paul Dyer
741
CAH
Gordon Scott
1278
ESX
Angela Clarke
961
CAH
Maura Green
321
CRN
Pat Meade
948
SUF
Arnaud Lelorrain
520
MER
Roger Arnold
1046
LON
Christopher Wright
1195
HIW
Ken French
547
BRB
Ilan Sirkis
629
LON
Nigel Bruce
258
LEI
Azam Khan
915
ESX
Monty Krimgoltz
802
LIN
Paul Radford
358
LIN
Peggy Hales
1124
NFK
Robert Shreeve
1281
HRT
Michael Hunt
554
LEI
Celia Tunnicliffe
522
1st prize, £400
WIL
Reginald Thorpe
222
LAN
John Dearing
1621
DEV
Robert Harriott
532
BRB
Terry Smith
625
KEN
John Walker
1460
WIL
Sydney Gwyer
1102
YOR
Richard Hilton
518
WOR
Paul Tapster
481
MAN
Paul Murray
1324
CHI
Brenda Walker
455
NOT
Peter Savage
1704
HRF
Sally Thomas
699
HRF
Sue Evans
719
DER
Alwyn Lycitt
619
LEI
David Wenlock and Colin Sanderson
651
LIN
Terry Kedgley
694
WIL
Hugh Thompson
523
MAN
Joyce Jones and Robert Jones
951
DER
Pat Cardy
705
SUR
David Norman
1149
KEN
Derek Brighton
744
LEI
Ben Gibson
437
OXF
Simon Husband
42
HIW
Barry Tobutt
1642
SUS
David Burman
1318
MER
Lollo Murthwaite
2655
ESX
Pascaline Mower
1770
SUS
Bill Nicolle
384
NOE
Bev Church
710
BED
Janis Maurins and David Woulds
1016
SOM
Malcolm Percival
641
YOR
Sally Heathcote
361
ESX
Graham Beeton
863
SUR
John Williamson
1085
CAH
Clare Rice
696
NOE
Di Barker
948
WAR
Peter Heatherington
1010
ESX
Chris Megahey
858
SOM
Michael Powell
460
STA
Valerie Prentice
697
BRB
Irene Ashby
578
BRB
Nigel Wolfendale
419
LON
Jeremy Hart and Eugene Hertzman
147
HRT
Paul Littlewood and Fiona Littlewood
714
NOT
Richard Milne
395
HIW
Brian Medhurst
1345
STA
Martin Aherne
817
NOE
Frank Springett
1406
GLO
Guy Van der Gucht
1462
SUF
Anne Read
306
HIW
Rob Paton
315
STA
Andrew Thompson
541
CRN
Elaine Relton
390
DEV
Heather Mather and Ferai Akyol
1375
LON
Franklin To
198
NFK
Stuart Langridge
1003
CAH
Eric Campbell
322
NFK
Paddy Seligman
593
NHM
Bob Braines
1318
WAR
Peter Nicholds
2069
GLO
Ian Sidgwick and George Strang
165
NOT
David Quinton
1829
NFK
Martin Oates
790
HIW
Peter Ransom
492
LAN
Elaine McKinstry
1542
BRB
Diana Bidmead
1096
ESX
Lorraine Butler
455
YOR
Pat Warnett
1963
KEN
Tom Smith
747
NHM
Peter Fountain
963
STA
Mary Bound
1712
KEN
Ramsey Thomson
698
DEV
Chris Reynard
339
NHM
David Wilkinson
1310
OXF
Robert Gasser
2282
SUR
Jonathan Spring
1189
SUS
Deirdre Sanders
2268
KEN
John McGuinness
830
CRN
Bill Adams
849
CRN
Sue John
1000
WOR
Martin Rees
368
CAH
Bill Evans-Evans
663
HIW
Stuart Burnett
1015
NOT
Phil Beardsley
1461
YOR
Nick Peel
462
BRB
Christine Wright
1585
YOR
Tricia Pearce
304
LIN
Mel Rowley
306
MID
Geoff Foley
1650
DEV
Jim Dunn
1655
DEV
Ruth Edmondson and Brigid McElroy
629
LAN
Ann Wilkins
3417
MAN
Pauline Lang
910
LAN
Bob Loveridge
2421
SUS
Tom Cole
601
DEV
Jean Vinnicombe and Jill Williams
553
BRB
Pamela Hanson
616
SUR
Sue Brown
690
NOT
John Rolph
1260
SUR
Bjorn Tiller
5397
YOR
John Taylor
578
WOR
Pam Moore
1009
DER
Clive Case
536
DER
Jeff Calladine
1911
YOR
Graham Boardman
792
BRB
Hugh Guilford
1164
ESX
John Sargent , Evi Vink and Alan Bryant
276
SUR
Peter Hardyment
1459
DER
Derek Brooks and Nicholas Peacock
96
HRF
Guy Van der Gucht
983
LON
Name Withheld
610
IOM
Donald Murray
433
WIL
Peter Edwards
557
NFK
Michael Barr
411
HRT
Dave Simmons
701
WAR
Sue Osborne
1383
NHM
Jim Bainbridge
1875
LEI
Larry Stuart-Jones
491
NOE
Alan Eglon and Terry King
435
WIL
David Hale
1011
YOR
Steve Roswald
2580
LIN
Roy Brixton
2417
BRB
Colin Steele and Michael Gentry
640
YOR
Carol Heron and Ian Johnson
802
SUR
Tony Cherrett
621
WIL
Alan Perkins
2080
YOR
Frank Rhodes
430
DOR
Amalia Richardson
737
3rd prize, £100
YOR
Margaret Johnson
1839
YOR
Jeffrey Smith
569
DOR
Pip Duncan
1269
STA
Keith Shuttleworth
280
WAR
John Adams
815
HRT
Catherine Stafford
3120
GLO
Clive Froggatt
295
BRB
David Owen
4389
SUR
Mark David Harper
1470
NOE
Geoff Parker
584
ESX
Michael Wren
3254
LAN
Glen Oliver
3042
SUS
Alan Middleton
787
WOR
Neil Constable
304
NHM
Paddy Skells
527
WIL
Wendy Butler
360
NOE
Beverley Godfrey
1291
CHI
Cherry McMillen
1117
ESX
Zuby Skinner
786
CRN
Brian Colvin
435
CRN
Frances Barker
453
SUS
Eddie Williams
823
HRT
Bob Turnham
1184
CUM
Phil Young
384
STA
Terence Maltby
1179
NHM
Peter Fountain
2883
SUF
John Bloomfield
1083
HRT
Vernon Gaskell and Anne Flockhart
222
NOE
Peter Li Ping
625
BRB
David McAleavey
1166
WOR
Michael Heard
824
SUF
David Willson
1161
SUF
Keith Belsey
1055
WAR
Robbie Kingston
2303
MAN
Anne Rees
666
GLO
Tom Jarman
420
SUF
Eric Newman
540
OXF
Krys Kazmierczak
931
NOT
Janet Jacques
397
WAR
Anne Woosnam
2219
KEN
Brian Goldsmith and Lin Goldsmith
779
HIW
Jon Stredwick
496
WIL
Katharine Hodgson
1085
MID
Artur Malinowski
192
SUR
Janet Davies
1242
SOM
Heinz Brunsch
1110
NFK
Stewart Farquharson
579
DEV
Carol Ritzen
1140
DEV
Eileen Davies
564
KEN
Linda Radford
1018
BRB
Jenny Bullough
2660
STA
Barry Marsh
822
GLO
Mark Poxon
518
SUS
Harold Linfield
1564
OXF
Paula Hopkinson
523
KEN
Peter Webster
1442
HRF
Sally Dunkley
600
SUS
Roger Bill
1302
LIN
Maurice Lynn
1071
LON
Ruth Masri
1575
HIW
Andrew Bingley
1790
BRB
David Gardner
432
YOR
Robin Garbutt
428
MID
Bob Cresswell
603
ESX
Richard Perryman
3352
GLO
Angelos Agathangelou
59
DEV
Jan Patrick
1165
CAH
Fred Allen
461
KEN
Wendy Weavis and Mark Weavis
225
KEN
Michael Harrow and Jan Kane
33
DEV
Ian Guy
439
HIW
Brian Stapleton
1439
KEN
Lionel Shields
562
DEV
Tony Allsworth
1756
MID
Suren Velayutham
597
NHM
Gerard Lawlor
856
MAN
Subash Gupta
1399
WIL
Michael Toft
2144
CRN
Jo Bryant
834
SUR
Julia Brough and Steve Bourton
1382
AVN
Mark Churchill
967
KEN
John Brown
3747
KEN
Nicky Adamson
720
KEN
Bill Gardner
264
LON
Ken White
887
MID
Richard Shepheard
630
CHI
Chris Hill
431
CRN
Celia Bishop
632
YOR
Brian Leggetter
1707
OXF
Stuart Fox
2403
ESX
Colin Elliott
426
SUR
Bob Edmonds
1626
OXF
Name Withheld
544
BED
Julia Steele
582
WIL
Laurie Meale
626
MER
Cynthia Simpson
991
HRT
Trupti Shah
1589
KEN
Barrington Beavis
2095
NOE
Tony Watson
2504
SUR
Garrett Gill
719
NHM
Ian Blackburn
1025
HRF
Rex Shutler
705
SOM
Sheena Lanham
666
LIN
Anthony Corry
868
HRT
Geoff Butt
1857
YOR
Anthony Abraham
421
NOT
Ian Dovey and Shirley Ashtari
530
LON
Matt Harman and William Hotopf
168
WAR
Chris Quarmby
3477
AVN
David S Jones
1071
SUS
Neil Watts
1206
HIW
John Shepherd
374
SUS
Roy Harden
610
ESX
Marion Beecher and Monty Krimgoltz
804
LEI
Mike Deakin
823
YOR
Frank Bedi
3171
DOR
Chris Stevens
1196
NOE
Steve Codling
914
SOM
Sandra Cavaciuti
2068
SUS
John Clark
972
SUR
Inu Kassam
4032
GLO
Mary Portman
531
HIW
Jan Whitehouse
960
WES
Jeremy Harris
1060
BRB
Larry Doyle
734
SOM
Michael O'Brien
398
MER
Tony Sutcliffe
990
NFK
Judy Goldfarb
189
ESX
Alex Kemura
99
OXF
Diane Coe
834
SUR
David Burch
1709
STA
Alma Richards
1415
LON
Nigel Freake
1275
NOT
Steve Fordham
981
SUF
Anne Wilmer
1110
ESX
Albert Kitchin
510
WOR
Mike Vetch
1304
CUM
Carol James
1177
SUS
Laurence Chiswell
2157
STA
Pamela Booth-Jones
521
HRF
Keith Stait
419
NFK
Peter Pennington-Smith
654
NFK
Adrian La Chapelle
972
SUR
Nigel Barnes
1285
SUR
Colin Bailey
1225
SOM
Bob Warrender
251
YOR
Ray Lyall
2266
LON
Alan Woo
952

  1. Name Withheld means the member has chosen to keep their masterpoint information private.