1st Prize
John Pope
Framlingham Bridge Club
£400
2nd Prize
Malcolm Schofield
Hampton Duplicate Bridge Club
£200
3rd Prize
Deirdre Sanders
Patcham Bridge Club
£100
Cty
Club
Champion(s)
MPs
LON
Bridget Rampton
290
SUR
Rebecca Snelling
597
KEN
Bill Gardner
930
OXF
Alan Leach
1277
SUF
John Bloomfield
1869
OXF
Alan Woo
1084
SUR
Marion Hart
770
KEN
Tony Owen
2079
SUS
David Gilbert
1518
NFK
Roger Amey
1180
YOR
Michael P Bowden and Amanda J Bowden
544
SUF
Carol Smith
760
LIN
David Stoddart
597
DOR
Janet Smith
1997
DER
Elaine Coldicott
2044
NOE
Julian Bales
363
NFK
Malcolm Taylor
771
ESX
Angela West and Bill West
596
HIW
John Wright
1234
MAN
Joan Lewis
2884
BRB
Carole Mueller
330
HIW
Marian Rudd
496
ESX
John L'Estrange and Janet L'Estrange
499
ESX
Sandy Danby
937
WAR
Graham Essex
1487
DEV
Mike Hamon
375
BRB
Bruce Franklin
1503
LEI
Barry Davis
2318
SUR
Lawrence Harvey
863
KEN
Bob Jones
1093
BRB
Tony Hawthorn
492
SUS
Julian Mitchell
845
AVN
Liz Roberts
1416
OXF
Name Withheld
1307
OXF
Mike Webley
372
OXF
Leszek Lubaszewski
833
HIW
Fay Grayer
300
HIW
Fred Hotchen
1155
SUS
John Kitchener
1416
DER
Name Withheld
679
CAH
Colin Campbell
662
OXF
David Flower
408
YOR
Michael Porter
831
DEV
Carol Ritzen
1079
CUM
Colin Woods
1531
HIW
John Glasscock
1515
WIL
Ruth Letcher
1340
NFK
Philip Sutton
2211
YOR
Terry Marah
1622
NFK
Paul Whittley
564
KEN
Pat McBain
1206
BED
Maris Sheppard
1252
KEN
Malcolm Schofield
1276
DER
Natasha Romaine
958
HRT
Phil Mattacks
714
YOR
Cedric Graburn and Mavis Graburn
720
WOR
Stuart Norgrove
757
SUS
Paul Williams
1643
OXF
David Watkins
623
ESX
Chris Megahey
870
NOE
John Dobson
607
LEI
Peter Nuttall
680
KEN
Anita Freeman
1274
SUR
David MacCallum
841
OXF
Malcolm Cochrane
990
CAH
Name Withheld
659
MER
Robbie Roberts
1510
CRN
John Finch
466
LAN
Austin Barnes
2941
SUR
Renate Lane
3460
STA
Jeffrey Jones and Dominic Wilson
667
HIW
Ian Rae
660
LIN
Pete Sharman
842
NHM
Ian McGlynn
875
SUR
Ian Rae
1510
BRB
Steve Lynch
806
BRB
Philip Jackson
491
YOR
George Bak
1981
LEI
Nick Daniels
1862
BRB
Marion Fleming
1988
MAN
Pamela Stone
1095
MAN
Ian Pendlebury
529
DEV
Nicola Sandom
877
WOR
Wilf Atkinson
454
MID
Mike Kaufmann
1640
ESX
Alex Tanner
399
ESX
Ron Perera
1150
KEN
David Keith
917
DIU
Gilly Cardiff
9447
AVN
Janet Anderson
706
WIL
Lysbeth Hall
328
SOM
Grant Weston
408
YOR
D Mackenzie
501
LAN
Pamela Cox
3893
YOR
Mick Clark
836
AVN
David Beacham
3555
MID
Ronald M Vass
394
DER
Jim Parker
276
KEN
Jacky Hollands
1616
KEN
Barbara Howarth
734
WOR
Keith Collins
773
HRT
Denver Gorman
1060
NOE
Frank Springett
1495
SUR
Geoff Woodcock
730
CRN
Bob Bennett
518
BRB
Bob Holder
744
DER
Richard Hodgkins
66
LAN
Janet Carse
3111
SUF
Kevin Fletcher and George Moody
435
SUR
Elizabeth Copeman
843
SUR
Alan Bailey
1065
CHI
Daniel McIntosh
1300
CHI
Sue Rankin
665
DEV
Penny Gowland
1201
SUR
Ian Lewis
2215
CRN
Owen Prior
353
CAH
Graham Dolan
1187
CAH
Verity Joubert
315
SOM
daphne greatorex
408
KEN
Malcolm Lewis
712
YOR
Bob Jackman
563
SOM
Helene Hughes
270
NOE
Frank Springett
2102
SUR
Mick Edwards
1414
BRB
Peter Lee and Lee Duff
594
BRB
David Ross
1064
HIW
David Heywood
481
STA
Anthony Brian
489
MAN
Dhun Daji
947
SOM
Barbara Biggin
685
ESX
Paul Spencer and Marc Chawner
586
GLO
Carole Foulkes
2927
GLO
Kristian Cole
633
NOE
Lesley Milner
606
DER
Wendy Watson
1347
SUS
Anne Dudley-Smith
1409
WIL
George Whyte and Pauline Hart
640
GLO
Robert Moore
848
OXF
Name Withheld
477
SUR
Tony Bromley
438
KEN
Name Withheld
1489
SUR
Tony Richards
1088
LAN
David Brewer
1705
DOR
Tim Dunsby
1831
SUF
Eileen Ellis
454
SUF
Andrew Moore
879
SUR
Nigel Barnes
774
SOM
Lesley Floyd
672
SUR
John Riley
1160
SUF
Eric Newman
558
ESX
Robert Elliott
641
WIL
Sonia Nesbitt
362
LEI
Peter Nuttall
1943
NOE
Frank Springett
904
BED
Peter Dunn and Glenys Baron
411
SUS
Betty Lecky-Thompson
1065
SUS
Alaine Hamilton
687
SUS
Margaret Carruthers
1269
DER
Philip Cooper and Sue McIntosh
12
NOE
John Eglington
1824
SUF
Sam Wilson and Bim Wilson
434
SUR
Adrian Patrick
618
DER
Gordon Noble
841
MER
Mark Weeks
1890
WIL
Rosemary Fussell
828
BRB
Ann Shepherd
613
NFK
Peter Bullard
633
SUR
John Dagnall
1080
YOR
Peter Dawson
1595
DOR
Richard Bates
799
SUR
John Giess
1501
IOM
John Large
490
KEN
Frank Wright
595
WOR
Paul Greaves
818
NOE
John Dobson
2040
MID
Vic Martin
1537
YOR
Gill Oxendale
382
NOT
John Ashworth
819
DER
Alan Smith
692
SUS
David Gillespie
1548
SUS
Tom Brogan
2474
STA
Nicholas Cheadle
894
WOR
Allen Dixon
334
CUM
Malcolm Berwick
1624
WAR
Annabel Hampson
556
SUR
Renate Lane
559
CAH
David Newman
1042
MID
Suren Velayutham
865
WOR
Ronnie Moore
671
SUR
Derek Gardner
504
DEV
Jean Whitlam
1992
DEV
Chris Thomas
1964
LIN
Nigel Haslam and Pat Haslam
696
CRN
Richard Hubback
1536
OXF
Irene Holland
807
KEN
Michael Hampton
1680
SUR
Graham Davison
1080
SUF
Glynne Whitehead
564
ESX
Tim Potter
732
BRB
Steve Barrow
1440
BRB
Terry Smith
718
KEN
Brian Crack
870
SUS
David Burman
820
LAN
Michael Scott
1691
DEV
Ivor Moore
482
HRF
Olaf Newcombe
276
SUF
John Pope
273
1st prize, £400
HRT
Diane Parker
138
MID
Ponnampalam Yogeswaran
102
SUF
Mike Williams
445
MER
Keith Perry
592
SOM
Marianne Lewin
554
LAN
Glen Oliver
1677
YOR
John Kitteridge
662
LEI
Laurence Popple
774
GLO
Simon Halliday
430
SUR
Elizabeth Copeman
1330
CRN
Phil Dickson
807
SUR
Martin Fuller
390
BRB
Alun Hughes
734
CUM
Sam Norman
828
LEI
Sobhag Shah
1283
KEN
Dave Crawley
709
NFK
David Thompson
419
SUR
John Nevin
1168
SUS
Norman Stutters
698
YOR
Andrew Mitchell
1982
BRB
Luiza Savill
911
ESX
Richard Perryman
492
KEN
Malcolm Schofield
1970
2nd prize, £200
HRT
Jill Mumford
755
HRT
Richard Last
556
HRT
Robin Beazley
425
YOR
Roger Litton
2083
MER
Colin Coles
1131
NOE
Diane Rutherford
847
HRT
Michael Shine
1160
KEN
Jim Wortley
701
HIW
Jim Norman
748
BRB
Steve Lee
846
WAR
Philip Colman
1292
HIW
Ian Fearon and Clare Fearon
258
LIN
Roy Hughes
534
HRT
David Stimson
953
SUS
DAVID PICKFORD and Howard Da Vall
314
HRF
George Richardson
467
SUF
Dilys Hall
517
HRT
Edward Cirket
1152
NOE
Jocelyn Gordon
893
CHI
Sue Rankin
740
HRT
Julie Abley
1744
NFK
Maureen Kimbley
1086
DEV
Barry Cooper
484
SUR
Prasannajit De Silva
1097
LIN
Maureen Parsons and Maurice Ladlow
333
NFK
Peter Bowman
937
SUS
Keith Norman
2149
NFK
Ronnie Hill
662
YOR
Carrie Babington
1896
YOR
Alan Stone
1057
YOR
Eva Malczewska
264
BRB
Phil Hickman
744
NFK
David Price
297
CAH
Stephen Goodwin
665
NOE
Joe Bateman
893
ESX
Tony French
672
ESX
David Sherman and Alan Coral
702
SUF
Christopher Chambers
1316
SUF
Joan Mayhew
314
CHI
Robert Plumley
470
HIW
Carol Parkes
2120
SOM
Barbara Biggin
927
SUS
Sue Clarke
12
YOR
Roger Smith
1838
WES
Pat Downes
1181
WAR
Dennis Greaves
2784
SUR
Roger Hitt
356
NHM
Colin Tuton
2069
NOT
Mervyn Jones
948
DEV
Rodney Bomford
540
DEV
Hugh Crossman
848
NHM
Maggie Jones
662
SOM
John Cockram
539
BRB
Derek Cook
1688
SOM
Graham Heal
940
SUR
Bill Harvey
3523
SUR
Arthur Haddock and June M Haddock
1664
HRF
Terry Meadows
426
YOR
Terry Read
2742
BED
Peter Scott
517
HRT
Jackie Davies
2131
SUS
Michael Keeping
934
HRT
Shirley Alice Brooke and Bonnie Williams
435
CAH
Colin Campbell
1005
ESX
Richard Eason
798
CAH
Paul Flavell
495
CRN
Pat Meade
1038
SUF
Christine Cooke
564
MER
Roger Arnold
1047
LON
Christopher Wright
2590
HIW
Ken French
591
BRB
Simon Roberts
669
LON
Nigel Bruce
366
LEI
Azam Khan
1088
ESX
Monty Krimgoltz
687
LIN
David Stoddart
606
LIN
Denis Parkinson
757
NFK
Robert Shreeve
1368
HRT
Dorothy Howes
735
LEI
Ian Blackburn
628
WIL
Peter Edwards
234
LAN
Joe Mallabone
1442
DEV
Jane Baker
403
BRB
Mike Foister
630
KEN
R Linn
987
WIL
Richard Gwyer
947
YOR
Philip Mason
445
WOR
Geoffrey Herbert
547
MAN
Lesley Johnson
1596
CHI
John Seymour
552
NOT
Margaret Savage
1042
HRF
Elizabeth Drew
752
HRF
Marian Wilcox
867
DER
Alwyn Lycitt and Chris May
558
LEI
Colin Sanderson
531
LIN
Terry Kedgley
709
WIL
Hugh Thompson
810
MAN
Kenneth Hassell
996
DER
Linda Boadle
708
SUR
David Norman
1156
KEN
Derek Brighton
583
LEI
Angela Abbott and James Spencer
426
OXF
Alan Wilson
78
HIW
Barry Tobutt
1296
SUS
David Burman
1331
MER
Lollo Murthwaite
2925
ESX
Sheena Millins
1224
SUS
Linda Gardiner
420
NOE
Audrey Spencer
820
BED
Ron Davis
1612
SOM
Malcolm Percival
798
YOR
Donald Lownsborough
411
SUR
John Williamson
996
ESX
Bernie Hunt
591
CAH
Phil Titchner and Miriam Titchner
813
NOE
Alistair Kemp
1323
WAR
Liam Johnstone
858
ESX
Chris Megahey
987
SOM
Marion Blackhall
432
STA
Jill Bird
806
BRB
Irene Ashby
538
BRB
Dick Davey
545
LON
Adrian Haberberg
126
HRT
Regina Tiplady
545
NOT
Keith Wright
465
HIW
Phil Hickman
1121
STA
Martin Aherne
954
NOE
Frank Springett
1387
GLO
Kanwar Rahim
1563
SUF
Graham Miller
513
HIW
Ian Ralph
393
STA
Andrew Thompson
752
CRN
Brian Relton
324
DEV
Alan Foan
1357
LON
Eiko Michalski
274
NFK
Paul Darby
964
CAH
Alison Lloyd
539
NFK
Maureen Dewhurst
443
NHM
Ross Stacey
1606
WAR
Peter Nicholds
1717
GLO
Tim Morris
267
NOT
David Quinton
1833
NFK
Tony Geschke
609
HIW
Peter Ransom
645
LAN
Elaine McKinstry
1782
BRB
Barry Read
1476
ESX
Lorraine Butler
480
YOR
Judith Biles
1986
KEN
Tom Smith
772
NHM
Graham Tenneson
801
STA
Nat White
2132
KEN
Richard H Bird
468
DEV
Ann Lake
423
NHM
Pamela Marsh
1085
OXF
Robert Gasser
2180
OXF
Nicholas Stedman
30
SUR
Richard Burgess
986
SUS
Deirdre Sanders
2414
3rd prize, £100
KEN
Pamela Barker
871
CRN
Bill Adams
639
CRN
Sue John
814
WOR
Alan Boyes
575
CAH
Jim Marquis
723
HIW
Liz Senior
1129
YOR
Malcolm Robinson
729
NOT
Phil Beardsley
1170
BRB
Carel Barker
1638
YOR
Tricia Pearce
367
LIN
Mel Rowley
375
MID
Geoff Foley
2007
DEV
Mike Easterbrook
1459
DEV
Brigid McElroy
807
LAN
Ann Wilkins
3137
MAN
David Murray
821
LAN
Nicholas Sutcliffe
1575
SUS
Geoffrey Kellett
697
DEV
Hugh Stedham
559
BRB
Leon McArdle
736
SUR
Roger Lillywhite
766
NOT
John Rolph
1848
SUR
Bjorn Tiller
4637
YOR
Name Withheld
467
WOR
Pam Moore
1284
DER
Chris Challinor
694
DER
Jeff Calladine
1998
YOR
Graham Boardman
1045
BRB
Barbara Jones
772
ESX
John Sargent
393
SUR
Paul Ambrus
1388
DER
Derek Brooks
111
HRF
Chris Chowney
1103
LON
Tony Scouller
677
IOM
Anne Anderson
376
WIL
Peter Edwards
525
NFK
Michael Barr
511
HRT
Dave Simmons
691
WAR
Peter Baines
1278
NHM
Jim Bainbridge
1994
LEI
Larry Stuart-Jones
782
NOE
Name Withheld
331
WIL
Georgie Dalton
1262
YOR
Steve Roswald
2517
LIN
Andrew Lewis
2874
BRB
Christopher Young
572
YOR
Ian Johnson
732
SUR
Tony Cherrett
558
WIL
Carol Eggins
1611
YOR
Malcolm MacDonald
270
DOR
edward leatham
642
YOR
Simon Woolham
1948
YOR
Andrew Stephens
391
DOR
Brian Bottomley
960
STA
Keith Shuttleworth
302
WAR
Philip Morgan Jones
957
HRT
Catherine Stafford
2925
GLO
Trevor Beach and John Nixon
491
MID
Shobha Patel
344
BRB
Neil Crawford
4192
SUR
Mark David Harper
1173
NOE
Geoff Parker
772
ESX
Michael Wren
2771
LAN
Bill Wattleworth
3607
SUS
Edward Padget
687
WOR
Neil Constable
414
NHM
Paddy Skells
615
WIL
Geoff Lewis
320
NOE
Beverley Godfrey
1181
CHI
Cherry McMillen
992
ESX
Glyn Jackson and Robert Orange
820
CRN
Brian Colvin
468
CRN
Sue John
483
SUS
Bruce Carrison
999
HRT
Tara Harding
1208
CUM
Phil Young
558
STA
Elizabeth Clarke
1074
NHM
Bill Simpson
2732
SUF
Richard Evans
1241
HRT
Katka Kessler
162
NOE
Tony Jackson
599
BRB
Christopher Ainley
775
WOR
Michael Heard
930
SUF
David Willson
1065
SUF
Keith Belsey and Roger Bacon
811
WAR
Robbie Kingston
2876
MAN
Irene Cooke
1009
GLO
Nigel Pitel
395
SUF
Eric Newman
672
OXF
Sandra Nicholson and Krys Kazmierczak
996
NOT
David Griffiths
395
WAR
Anne Woosnam
2526
KEN
Robert Lewis
787
HIW
Jon Stredwick
611
WIL
Pam Merrell
1001
MID
Alex Tanner
255
SUR
Paul Whitehurst
1462
SOM
Heinz Brunsch
1830
NFK
Graham Hardman
750
DEV
Penny Gowland
997
DEV
Mike Keith
724
KEN
Bob Shilling
984
BRB
Ian Jacklin
2313
STA
Sheila Green
812
GLO
Daniel Bouvet
513
SUS
Cecily Linfield
1406
OXF
Mike Webley
685
KEN
James Martin
1285
HRF
Jim Fennah
733
SUS
Roger Bill
1552
BRB
Pamela King and Louise Fox
483
LIN
Maurice Lynn
1733
LON
Ruth Masri
1535
HIW
Andrew Bingley
1675
BRB
David Gardner
450
YOR
Tony Swiers
495
ESX
Richard Perryman
3061
GLO
John Councer
56
DEV
Bill Luscombe
1246
CAH
Fred Allen
464
KEN
Ron Noakes
207
KEN
Judi Judd
332
DEV
Barry Cooper
451
HIW
Brian Stapleton
1415
KEN
John McGuinness
575
DEV
Pat Walton
1138
MID
Suren Velayutham
702
NHM
Gerard Lawlor
826
MAN
Subash Gupta
1378
WIL
Michael Toft
2348
CRN
Jo Bryant
1041
AVN
Mark Churchill
1204
SUR
Julia Brough and Steve Bourton
1351
KEN
John Cook
3565
KEN
Malcolm Judge
708
KEN
Bill Gardner
306
LON
Ken White
1058
MID
Sylvia Anderson
576
CHI
Jane Knight
363
CRN
Brian Relton
605
YOR
Brian Leggetter
2016
OXF
David Seale
1632
ESX
Colin Elliott
420
SUR
Richard Granville
1490
OXF
Name Withheld
735
BED
Lesley Beardsall
363
WIL
Laurie Meale
666
MER
Chris Perry
1079
HRT
John Pelley
1874
KEN
Barrington Beavis
1931
NOE
Reg Hornsey
2184
SUR
Liz Head and Jane Walker
589
NHM
Ian Blackburn
1101
HRF
Rex Shutler
640
SOM
David Howard
894
LIN
Terry Kedgley and David Worrell
806
HRT
Lawrie Seal
2019
YOR
Anthony Abraham
369
NOT
Ian Dovey and Shirley Ashtari
523
LON
William Hotopf and Matt Harman
300
WAR
Chris Quarmby
2976
NFK
Michael Whiting
664
AVN
Suzy Lawson
955
SUS
Neil Watts
1577
HIW
John Shepherd
556
SUS
Chris Constable
520
ESX
Marion Beecher
984
LEI
John Thompson
811
YOR
Frank Bedi
2545
DOR
Clive Russell
1081
NOE
Peter Franks
853
SOM
Sandie Butterton
1264
SUS
John Clark
994
SUR
Inu Kassam
4334
GLO
Michael Cornelius
561
HIW
Jan Whitehouse
1392
WES
John Ellwood
945
BRB
Leila Collins
701
MER
Angus Clark
915
NFK
Coralie Woolf and Robin Martin
288
ESX
Ted Munt
183
OXF
Name Withheld
868
SUR
David Burch
1660
STA
Alma Richards
1517
LON
Colin Elliott
1569
NOT
Stan Zygadlo
995
SUF
Bob Webb
1440
ESX
Bill West
507
WOR
Dennis Loynes
1042
CUM
Carol James
1418
SUS
Laurence Chiswell
2381
STA
Monica Scott and Michael Lucas
467
HRF
Carol Brown
346
NFK
Adrian La Chapelle
886
NFK
Mervyn Scutter
910
SUR
Nigel Barnes
1510
SUR
Alan Brown
1152
SOM
Tony Manickam
248
YOR
Christopher Irvin
1646
LON
Peter Taylor
1038

  1. Name Withheld means the member has chosen to keep their masterpoint information private.