Toggle navigation
EBU Home
My EBU
NGS
Shop
Competitions
Results
Sim Pairs
EBU Results
Latest Results
Archive of Past Winners
Deal Files Archive
Sim Pairs
Leagues
Knockouts
Knockouts Home
Old KO Results
Crockfords
Gerard Faulkner Salver
Hubert Phillips Bowl
NICKO
Online Knockout
Portland Bowl
Silver Plate
Funbridge
BBO Individuals
Crockfords Plate 2019-20
Crockfords Cup 2016-17
Crockfords Plate 2016-17
Crockfords Cup 2017-18
Crockfords Plate 2017-18
Crockfords Cup 2018-19
Crockfords Plate 2018-19
Crockfords Cup 2019-20
Crockfords Plate 2019-20
Crockfords Plate 2019-20
Cup event
Play by date
Master Points
Seeds
Byes
Teams Playing
Matches
Round 1
8th March 2020
100
0
1
46
23 / 23
Round 2
18th July 2021
150
0
8
16
8 / 8
Round 3
22nd August 2021
200
0
0
16
8 / 8
Round 1
|
Round 2
|
Round 3
show round info
Match
Home
Away
Round 1 M1
Towers T
Bye
Round 1 M2
Treeby T
lost to
Hooper M
Round 1 M3
Galpin N
lost to
Fegarty P
Round 1 M4
Wilson C
lost to
Bucknell C
Round 1 M5
Doe N
beat
Mooney C
Round 1 M6
Sansom J
lost to
Allerston S
Round 1 M7
Green B
beat
Hopkinson P
Round 1 M8
Webley M
lost to
Harris J
Round 1 M9
Hill T
beat
Karn R
Round 1 M10
Gold M
beat
Pratt R
Round 1 M11
Green P
beat
Norman P
Round 1 M12
Lee P
beat
Callaghan B
Round 1 M13
Arrighi D
walked over
Pryor M
Round 1 M14
Robinson C
lost to
Panchagnula K
Round 1 M15
Draper I
beat
Hobden A
Round 1 M16
Murray P
lost to
Hayward A
Round 1 M17
Dillon D
lost to
Shanmugarasa S
Round 1 M18
May M
lost to
Crystol A
Round 1 M19
Fontes A
beat
Dhondy J
Round 1 M20
Nisbet B
lost to
Edwards R
Round 1 M21
Linfield H
lost to
Prior M
Round 1 M22
Miller R
beat
Durdin T
Round 1 M23
Tomlinson M
lost to
Lighton R
Round 1 M24
Irwin S
lost to
Norman D
Match
Home
Away
Round 2 M1
Towers T
beat
Hill T
Round 2 M2
Arrighi D
walked over
Gold M
Round 2 M3
Hooper M
conceded to
Green P
Round 2 M4
Lee P
beat
Norman D
Round 2 M5
Crystol A
lost to
Shanmugarasa S
Round 2 M6
Bucknell C
lost to
Draper I
Round 2 M7
Hayward A
lost to
Lighton R
Round 2 M8
Panchagnula K
lost to
Green B
Round 2 M9
Prior M
Bye
Round 2 M10
Edwards R
Bye
Round 2 M11
Allerston S
Bye
Round 2 M12
Doe N
Bye
Round 2 M13
Fegarty P
Bye
Round 2 M14
Harris J
Bye
Round 2 M15
Fontes A
Bye
Round 2 M16
Miller R
Bye
Match
Home
Away
Round 3 M1
Allerston S
lost to
Miller R
Round 3 M2
Towers T
beat
Prior M
Round 3 M3
Fegarty P
beat
Lighton R
Round 3 M4
Draper I
walked over
Shanmugarasa S
Round 3 M5
Edwards R
lost to
Fontes A
Round 3 M6
Doe N
beat
Green P
Round 3 M7
Lee P
beat
Harris J
Round 3 M8
Green B
beat
Arrighi D