Spring Fours 2021

NumNameTeam
1GreenCharles Bucknell, Allison Green, Sue Johnson, India Leeming, Bridget Rampton & Ewa Wieczorek
2MossopIon Coldea, Jason Hackett, Justin Hackett, Bogdan Marina & David Mossop
3OldfieldThomas Bessis, Geoff Oldfield, Mikael Rimstedt, Ola Rimstedt & Frederic Volcker
4LishkovJamie Fegarty, Liam Fegarty, Aleksandar Lishkov & Henry Rose
5HarrisMarusa Gold, Jonathan Harris, Niall Igoe, Vladislav Isporski, Eduard Malhasyan, Steve Root, Todor Tiholov & Rumen Trendafilov
6IrelandGrainne Barton, John Carroll, Nick FitzGibbon, Tom Hanlon, Hugh McGann, Adam Mesbur & Mark Moran
7TaylorMike Goldsmith, Barbara Hackett, Edward Levy, Matthias Schüller, Martin Taylor & Daniela Von Arnim
8SmithJohn Hassett, Nick Smith, Trevor Ward & Alan Wilson
9MurphyLiz Commins, Dee Lindon, Peter Lindon, Paddy Murphy, Mark Roderick & David Stevenson
10GipsonMike Ash, Bob Ferrari, Alex Gipson, Paul Gipson, Stephen Peterkin & Samantha Punch
11HackettDiego Brenner, Croz Croswell, David Debbage, Paul Hackett, Terje Lie & John Sansom
12BowderyRichard Bowdery, Richard Hillman, Are Nesdal & Gjermund Rekstad
13OrcaPeter Crouch, Espen Erichsen, Ed Jones, Tom Paske, Richard Plackett & Nafiz Zorlu
14H.SmithRoy Bennett, Sandy Duncan, Bob McPaul, Liam O'Brien, Harry Smith & Ronan Valentine
15LeslieMike Bell, Ollie Burgess, Michael Byrne, Kieran Dyke, Tim Leslie & Ben Norton
16CotukDaniel Baines, Ufuk Cotuk, Robert Miller & Mark Tilley
17SkorchevLucy Bellicaud, Christophe Grosset & Stefan Skorchev
18GillisBoye Brogeland, Simon Gillis, Fredrik Helness, Tor Helness, Espen Lindqvist & Erik Saelensmnde
19FedrickCatherine Curtis, Richard Fedrick, Paul Fegarty, Mike Scoltock & Andrew Southwell
20Hecht-JohansenHenrik Gosvig, Gitte Hecht-Johansen, Jeppe Juhl, Lone Kiaer & Christina Klemmesen
21RobinsonGunnar Hallberg, Simon Hult, Rob Lawy, Stefan Lindors, Dave Robinson & Tony Sowter
22GuptaDennis Bilde, Simon De Wijs, Naren Gupta, Hemant Lall, Zia Mahmood & Bauke Muller
23B.GreenAndrew Dyson, Ben Green, Duncan Happer, Ankush Khandelwal, Glyn Liggins & Andrew Murphy
24HamiltonRobin Burns, John Ferguson, Sam Hall, Ian Hamilton, Tony Kelly & Ian Lindsay
25England JuniorsJonathan Clark, Stephen Kennedy, Filippos Kritsalis, Kripa Panchagnula, Oliver Powell & Eshan Singhal
26RosenJohn Atthey, Kay Preddy, Neil Rosen & Norman Selway
27TeltscherSally Brock, Willie Coyle, Steve Eginton, Barry Myers & Kitty Teltscher
28AardvarksPaul Barden, Alex Crystol, Susanna Gross, Sara Moran, Claire Robinson & Peter Taylor
29LawrenceSimon Ekenberg, Peter Fredin, Oliver Lawrence & Patrick Lawrence
30PenfoldTony Forrester, John Holland, Alan Mould, Sandra Penfold & Brian Senior
31AlexanderMichael Alexander, Eckhard Bohlke, Chris Bosenberg, Tim Cope, Neville Eber & Kathryn Herz
32Huckauf IngenieureRichard Bley, Matthias Felmy, Peter Freche, Claus Gunther, Christian Schlicker, Alexander Smirnov, Michael Tomski & Martin Wust
33GrunkeFlorian Alter, Kevin Castner, David Cole, Marie Eggeling, Thomas Gotard, Paul Grunke & Phil King
34KovachevViktor Aranov, Dennis Dawson, Valentin Kovachev, Lynne Rosenbaum, Charlie Wilkins & Ahu Zobu
35HasensonDerek Diamond, Peter Hasenson, Ian Panto, Barnet Shenkin, David Sherman, Victor Silverstone & Tony Waterlow
36Candles & KeroseneBart Bussink, Massimiliano Di Franco, Adam Grossack, Andrea Manno, Antonio Palma & Frederic Wrang
37England U16sBjorn Ahl, Venetia Anoyrkatis, Charlotte Bedford, James Cater, Thomas Gardner, Lucy Norman, Raffy Sinclair & Theo Sinclair
38McGowanBrian Callaghan, Chris Duckworth, John Matheson, Liz McGowan, Charles Outred & Vi Outred
39Anglo-GreekCameron Small
40PhoenixAli Ahmed, Fiona Brown, Liam Sanderson & James Thrower
41ChawnerEnrico Castellani, Marc Chawner, Ray Clarke, Maurizio Di Sacco, Paul Spencer & John Sutcliffe
42ObjectivityCathy Baldysz, Sophie Baldysz, Roger Bryant, Stephen Green, Rob Helle & Ed Hoogenkamp
43NettletonTrayan Hristov, Dessye Malakova, Diana Nettleton & Nevena Senior
44JonesRob Cliffe, Paul Huggins, Julian Pottage, Tony Ratcliffe, David S Jones & Marc Smith
45DixonTaf Anthias, Peter Backlund, Borge Dahlberg, Chris Dixon & P.O. Sundelin
46NattSebastien Kristensen, Shahzaad Natt, Ian Pagan & Stefano Tommasini
47HornungJohn Gardner, Mark Hooper, Michael Hornung & Janet Smith

Number of teams: 47
Number of players: 256

Numbers are by date of entry only. Teams will be seeded once entries have closed.